Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nie wyrzucaj - podziel się! Apel Miasta Krakowa do sklepów spożywczych

2 minuty czytania.
Owoce i warzywa na tacy: marchewki, pomidory, kukurydza, brzoskwinie, dynia, ananas, cytryna, cebule czerwone, czosnek

Każdego dnia ze sklepów na śmietniki wywożone są tony żywności! Jednocześnie z dnia na dzień w Krakowie przybywa uchodźców, których musimy otoczyć opieką. Dlatego Miasto Kraków apeluje do sieci handlowych, by nie marnować żywności! Prosimy, aby podzielić się żywnością, której nie upłynął jeszcze termin przydatności do spożycia ale jest już krótki.

O tym, jak duże są potrzeby, niech świadczy fakt, że z pakietów pomocowych rozdawanych na stadionie miejskim skorzystało już ok. 2 tys. rodzin przybyłych do Krakowa. Miasto zapewnia także dodatkowo żywność osobom przebywającym w miejscach noclegowych utworzonych dla uchodźców oraz w punkcie na dworcu głównym PKP.

Gdzie można dostarczyć produkty?

Dary w ilościach hurtowych należy przekazywać do magazynu znajdującego się na stadionie miejskim im. H. Reymana przy ul. Reymonta 20 w Krakowie, w dni robocze od godz. 10.00 do 18.00. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: magazyny@um.krakow.pl.