Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowa inwestycja w ramach PSI w Świątnikach Górnych

3 minuty czytania.
Robotnik w specjalnym kombinezonie obrabia metal

Marzec w Krakowskim Parku Technologicznym zakończył się wydaniem czterech decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wśród przedsiębiorców dominują firmy zajmujące się obróbką metali, które stawiają na rozbudowę swoich zakładów. Jedna z decyzji dotyczy firmy, która swoją siedzibę ma na obszarze Metropolii Krakowskiej.

Mowa o firmie Nova Future spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszotarach, która wybuduje nowy zakład produkcyjny. Przedsiębiorstwo powstanie w Świątnikach Górnych i będzie zajmowało się obróbką elementów metalowych, w tym: cięciem metali, toczeniem, frezowaniem, gięciem czy obróbką mechaniczną/CNC. Do tego celu zakupione zostaną także odpowiednie maszyny i urządzenia. Koszty kwalifikowane tego przedsięwzięcia to 6 000 000,00 zł.

Krakowski Park Technologiczny wydał w I kwartale 2022 roku 8 decyzji o wsparciu, nakłady kwalifikowane wyniosły 175 605 377,68 zł, liczba nowych miejsc pracy: 55.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.