Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Nowe możliwości z projektem: "Kierunek kariera"!

8 minut czytania.

Projekt zainicjowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie to wspaniała okazja dla osób z wyższym wykształceniem, które mieszkają, uczą się lub pracują w Małopolsce, na to by prześledzić swoje dotychczasowe osiągnięcia, zdobyć nowe umiejetności i kompetencje i dzięki temu stać się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Co więcej wszystko to można zrobić bez wychodzenia z domu, korzystając wyłącznie z narzędzi online.

Co zrobić aby wziąć udział w projekcie?

Aby wziąć udział w projekcie, należy zgłosić się, wypełniając odpowiedni formularz do 31 sierpnia (lub do wyczerpania liczby miejsc- tj. 10 000 osób). Uczestnicy skorzystają z usługi doradztwa zawodowego online, dzięki której uporządkują informacje na temat posiadanych umiejętności cyfrowych, językowych, z zakresu zarządzania projektami i mobilności, a następnie podejmą decyzję, jakie szkolenie lub kurs zrealizują za bony, taniej nawet o 85%.

Kto może wziąć udział w projekcie?

 • osoby, które mają co najmniej 25 lat, i nie ukończyły jeszcze 50 roku życia i mają wyższe wykształcenie,
 • pracujące na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniające pracowników lub rolnicy ubezpieczeni w KRUS,
 • mający miejsce zamieszkania, pracy lub nauki w Małopolsce.

Co zyskasz biorąc udział w projekcie?

 • Bilans Kompetencji Ogólnych – to usługa doradztwa zawodowego, przygotowana w formie e-learningowej z myślą o osobach z wyższym wykształceniem. Dzięki niej uczestnik przeanalizuje swoje cele zawodowe i świadomie zdecyduje, na co chce przeznaczyć dofinansowanie – szkolenia, kursy, a może tylko egzamin.
 • Pogłębiony Bilans Kariery – to dodatkowa usługa doradcza, realizowana w formie spotkań online z doradcą zawodowym. Bilans pogłębiony polecany jest szczególnie tym, którzy chcą dokonać głębszej analizy swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej, lepiej poznać swój potencjał i możliwości jakimi dysponują, a także stworzyć swój indywidualny plan rozwoju.
 • Bony na szkolenia - w ramach projektu Kierunek Kariera można otrzymać 180 bonów o wartości 2700 zł z 85% dofinansowaniem. Bony możesz przeznaczyć na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, zarządzania projektami, a także prawo jazdy kategorii A, B, B+E.
 • Bony na egzamin - bonami możesz również zapłacić za sam egzamin z zakresu kompetencji językowych, komputerowych i zarządzania projektami.

Jak zgłosić się do projektu?

 • Zanim przystąpi się do rekrutacji należy założyć profil zaufany i konto w Bazie Usług Rozwojowych. Ułatwi to kolejne kroki w projekcie.
 • W dniach od 14 czerwca do 31 sierpnia na stronie kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się”, wypełnić formularz zgłoszeniowy.
 • Sprawdzić swoją skrzynkę mailową, na którą po rejestracji wysłany zostanie e-mail z formularzem zgłoszeniowym z odpowiedziami, plikiem informacji dodatkowych oraz regulaminem udziału w projekcie „Kierunek kariera” i oświadczeniem.
 • Otworzyć plik informacji dodatkowych, uzupełnić go i zapisać na swoim komputerze.
 • Następnie podpisać formularz zgłoszeniowy, plik informacji dodatkowych oraz regulamin i oświadczenie przy pomocy profilu zaufanego.
 • Odesłać podpisane dokumenty na adres mailowy wskazany w powiadomieniu z naszego systemu.
 • Sprawdzić skrzynkę mailową. W ciągu kilku dni otrzymamy e-mail z informacją potwierdzającą kwalifikację do projektu oraz link do platformy e-learningowej, na której zrealizujemy Bilans Kompetencji Ogólnych.
 • W trakcie Bilansu Kompetencji Ogólnych, analizując posiadane kompetencje, uczestnicy zdecydują, na co chcą przeznaczyć 180 bonów i określą zainteresowanie Pogłębionym Bilansem Kariery.
 • Następnie należy podpisać otrzymaną mailem umowę na zakup bonów, zapłacić za bony i zapisać się na szkolenie wybrane w Bazie Usług Rozwojowych na stronie: uslugirozwojowe.parp.gov.pl,
 • po odbyciu szkolenia należy przesłać informację do WUP, jakie kwalifikacje zdobyłeś.

Więcej można się dowiedzieć w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, dzwoniąc pod nr tel. 12 424 07 38, lub mailowo: kariera@wup-krakow.pl.

 

źródło: https://wupkrakow.praca.gov.pl/-/15380081-kierunek-kariera-otwarty-dla-osob-z-wyzszym-wyksztalceniem