Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Pierwsza na świecie ekofabryka z planszówkami w Niepołomicach!

4 minuty czytania.

4 września br. została oddana do użytku najnowsza inwestycja Fabryki Kart Trefl-Kraków – przełomowa dla branży i pierwsza na świecie fabryka, która oferuje produkcję gier przyjaznych środowisku.

Fabryka Kart Trefl-Kraków to największy w Polsce producent kart do gry, a także gier planszowych i towarzyskich z ponad 70 letnią tradycją.

Nowoczesny budynek ekofabryki stanął na obszarze Metropolii Krakowskiej, w strefie ekonomicznej w Podłężu koło Niepołomic. Razem z dotychczasowym budynkiem, do którego firma przeniosła się z Krakowa w 2014 roku, to 14 500 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej wraz z zapleczem biurowo-administracyjnym. To również nowe etaty, a w tej chwili firma zatrudnia już ponad 200 osób.

Ekofabryka wybudowana została zgodnie z normami certyfikatu BREEAM, czyli najczęściej stosowanej metody w Europie, pozwalającej ocenić budynek pod kątem ekologiczności. W nowej inwestycji zastosowano szereg ekologicznych rozwiązań m.in.:

  • gazowe pompy ciepła,
  • systemy fotowoltaiczne,
  • wody opadowe w instalacjach sanitarnych.

Dzięki ekofabryce firma może zaproponować wydawcom gier z całego świata  produkcję gier przyjaznych środowisku. To nie tylko odpowiedź na światowy trend, a przede wszystkim szansa, by klienci firmy mogli wesprzeć działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Wybierając produkcję w wariancie ecofriendly otrzymują oni certyfikat i możliwość oznaczenia swoich gier logiem Ecofriendly Game

Ekooferta to możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnymi a ekologicznymi komponentami, surowcami oraz rozwiązaniami. Dzięki proponowanym rozwiązaniom wydawcy mogą pokazać swoim klientom, że środowisko jest dla nich ważne.

Więcej informacji o fabryce oraz o samej firmie można znaleźć tutaj.

Źródło: https://www.niepolomice.eu/gospodarka/rusza-ekofabryka-trefla/