Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Pierwszy w Polsce kierunek studiów Global Business Services w Krakowie!

4 minuty czytania.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie we współpracy z praktykami z największych międzynarodowych korporacji, przedstawicielami lokalnych krakowskich startupów oraz Miastem Kraków uruchamia pierwszy w Polsce międzykolegialny kierunek studiów licencjackich Global Business Services. Kierunek jest odpowiedzią na potrzeby biznesu a dzięki temu, że od początku stworzony jest wspólnie przez przedstawicieli biznesu i nauki ma szanse stać się realną zmianą w procesie kształcenia kadr dla biznesu.

Jaki jest cel powstania kierunku?

Celem kierunku jest kształcenie kompetencji przyszłości związanych z finansami, analizą danych, nowoczesnych technologii oraz uniwersalnych umiejętności miękkich.

Kierunek powstał po to, żeby kształcić pracowników gotowych do podjęcia się pracy na różnych stanowiskach w międzynarodowym środowisku z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Studiowanie na kierunku ma wyposażyć młodych ludzi w umiejętności m.in.  zarządzania zmianą, otwartości na nowe zdarzenia, gotowości do wyrażania własnych opinii,  współpracy w międzynarodowym środowisku biznesowym w formule pracy projektowej.

Jakie są główne atuty kierunku?

Do głównych wyróżników nowo powstałego kierunku należą:

  • elastyczność w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej, w której już od pierwszefo roku nauki, student może wybierać aż 35% zajęć,
  • dwujęzyczność zajęć, co pozwala na lepsze przygotowanie do pracy w międzynarodowym środowisku pracy,
  • duży udział zajęć w formule konwersatoryjnej i ćwiczeniowej,
  • praktyki zawodowe w uznanych międzynarodowych firmach,
  • współprowadzącymi są przedstawiciele sektora GBS, wprowadzający treści związane z realnymi wyzwaniami funkcjonowania centrów usług dla biznesu.

Gdzie można się dowiedzieć więcej o studiach?

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod adresem: gbs.uek.krakow.pl

 

źródło: kraków.pl