Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polska Strefa Inwestycji przyciąga małopolskich przedsiębiorców!

4 minuty czytania.
Pokój z krzesłami, stołem i telewizorem

W ostatnich dniach Krakowski Park Technologiczny wydał aż 6 decyzji o wsparciu dla małopolskich przedsiębiorców w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Trzy z nich trafiły do producentów mebli, dwie kolejne do przedsiębiorców działających w branży spożywczej, zaś jedna do producenta drzwi. Jedna z tych decyzji wydana została dla firmy, która zainwestuje na obszarze Metropolii Krakowskiej. Szczególnie cieszy zróżnicowanie branż, bo to pokazuje, że o wsparcie może ubiegać się praktycznie każda firma produkcyjna. Niezależnie od jej wielkości, ale również od branży, w której działa.

Euronova jest producentem mebli, krzeseł i foteli biurowych. W ramach nowej inwestycji realizowanej w Kokotowie, firma wybuduje halę fabryczną z częścią magazynową oraz budynkiem obejmującym wzorcownię i zaplecze administracyjno-techniczne. Przedsiębiorstwo zaprojektuje i zakupi także nową linię produkcyjną opartą o technologie cyfrowe z elementami robotyki. Utworzenie nowej fabryki o łącznej powierzchni ponad 6 300 m2 pozwoli stworzyć przedsiębiorstwu warunki pracy dla produkcji eksportowej. Nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 16 000 000,00 zł.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał już 50 decyzji o wsparciu, przedsiębiorcy poniosą nakłady inwestycyjne w wysokości 1 756 113 139,71 zł  i utworzą 1002 miejsca pracy.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.