Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Poradnik przedsiębiorcy: Wiarygodność Kontrahenta

3 minuty czytania.

Pandemia Covid-19 wywołała poważne zmiany w świecie biznesu. Jedną z nich jest zmiana sposobu nawiązywania i utrzymywania kontaktów biznesowych. Zarówno większość eventów gospodarcych jak i indywidualnych spotkań przedsiębiorców przeniosła się do przestrzeni wirtualnej.

Nowe warunku funkcjonowania, znacząco ułatwiają wzajemną komunikację i likwidują problemy związane z odległością. Stwarzają jednak też szereg zagrożeń, zwłaszcza dla frim dopiero rozpoczynających ekspansję gospodarczą.

Coraz więcej spraw załatwiamy za pośrednictwem maila albo telefonu. Wideokonferencje stały się trwałym elementem funkcjonowania firm. Niestety, brak możliwości bezpośrednich spotkań niesie za sobą większe ryzyko oszustwa.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu przygotowała w związku z tym pordanik, zawierający podstawowe zasady i wskazówki, którymi należy się kierować przy zawieraniu nowych kontraktów z zagranicznymi firmami. Znajdziemy w nim m.in. dobre praktyki weryfikacji firm, w tym te które możemy wykonać samodzielnie oraz najczęstsze przykłady oszustw z takich rynków jak Wielka Brytania, Chiny czy Nigeria.

Poradnik dostępny jest tutaj.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

 

źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu