Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Powiedz nam jak powinien wyglądać transport w Metropolii!

5 minut czytania.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety elektronicznej dotyczącej obecnego funkcjonowania systemu transportowego oraz sposobów odbywania codziennych podróży, jak również obejmującej opinie gmin Metropolii Krakowskiej w kwestii wizji i głównych kierunków rozwoju efektywnej mobilności. Ankieta dostępna jest tutaj. 

Wspólnie dla zrównoważonej mobilności:

Obszar Krakowa oraz jego bezpośredniego sąsiedztwa charakteryzuje się dużą dynamiką rozwoju na wielu płaszczyznach wpływających na codzienne życie mieszkańców. Kwestie związane z codziennym przemieszczaniem się i właściwym ładem przestrzennym, tworzonym przy poszanowaniu zasad ochrony środowiska, są jednymi z głównych elementów wpływających na jakość życia mieszkańców.

W związku z tym, że fundamentalną rolę w podnoszeniu jakości życia ma prawidłowe określenie kierunków rozwoju efektywnej mobilności,  Miasto Kraków wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska, przystąpiło do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej.

Podejmowane działania są ukierunkowane na uporządkowanie kwestii związanych ze zrównoważoną mobilnością na terenie Krakowa oraz Metropolii Krakowskiej i będą prowadzić do przygotowania dokumentu wskazującego cele, priorytety i kierunki działań w obszarze efektywnej mobilności. Założenia Planu, istotne zarówno z punktu widzenia administracji publicznej, jak i codziennego życia mieszkańców Miasta i Metropolii Krakowskiej, będą realizowane przez wszystkie gminy Metropolii.

Diagnoza potrzeb mieszkańców:

Aktualnie trwają prace nad diagnozą obecnej sytuacji, ale także wizją i głównymi celami rozwoju efektywnej mobilności na obszarze Metropolii Krakowskiej. Wkład mieszkańców gmin Metropolii jest niezbędny i bardzo istotny we właściwym sformułowaniu kierunków rozwoju systemu transportowego, będących odpowiedzią na Państwa potrzeby związane z codziennym przemieszczaniem się.

Jak mogę wziąć udział w konsultacjach?

By wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić ankietę, która dostępna jest tutaj. 

Bardzo liczymy na zaangażowanie mieszkańców gmin Metropolii, gdyż to właśnie Państwa zdanie, jako codziennych użytkowników transportu jest dla nas najważniejsze.