Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Promocja Krakowa i Małopolski w Singapurze

8 minut czytania.

Prezentacja oferty gospodarczej Małopolski przeprowadzona we wrześniu 2023 roku w Singapurze przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. była strategicznym elementem programu promocji Metropolii Krakowskiej na arenie międzynarodowej.

Najważniejszym punktem wydarzenia było zorganizowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze spotkanie delegacji Kraków Nowa Huta Przyszłości z lokalnymi przedsiębiorcami zrzeszonymi w Singapore Business Federation. Sekretarz Ambasady Polskiej w Singapurze Wojciech Wątły przedstawił na nim zachęcające perspektywy dalszej współpracy gospodarczej między Polską a Singapurem oraz innymi krajami tego regionu, a Aleksander Czechowski (przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu) zaprezentował potencjał gospodarczy Polski, w tym główne parametry makroekonomiczne oraz wskazał najważniejsze instytucje i organizacje służące wsparciem zarówno inwestorom, jak i zainteresowanym wymianą handlową pomiędzy oboma krajami. Kolejnym elementem była prezentacja Marcina Rybskiego, Dyrektora Biura Obsługi Inwestora, Współpracy i Promocji z Kraków Nowa Huta Przyszłości, podkreślająca potencjał gospodarczy Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Wystąpienie ukazało nasz region jako szczególnie atrakcyjne miejsce do inwestycji w Polsce.

Niezwykle cenny w spotkaniu był udział grupy małopolskich przedsiębiorców (w tym eksporterów), którzy równolegle z delegacją Kraków Nowa Huta Przyszłości realizowali misję gospodarczą w ramach projektu Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej. To doskonały przykład na to, jak różne inicjatywy wspierają się nawzajem i potęgują efekty działań. Spotkanie zakończyła networkingowa sesja, w trakcie której polska delegacja odpowiadała na pytania singapurskich przedsiębiorców dotyczące kooperacji. Jej konsekwencją są cenne kontakty biznesowe otwierające drogę do dalszej współpracy.

Nazwa spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości zobowiązuje. Nic dziwnego, że największą fascynację  wśród przedstawicieli delegacji KNHP budziły technologie jutra prezentowane podczas tragów TECHSPO, które stanowiły kolejny punkt programu wizyty w Singapurze. TECHSPO skupiają się na najnowszych technologiach i innowacjach w marketingu, e-commerce, sieci blockchain, sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, cyberbezpieczeństwie oraz takich dziedzinach jak AdTech, MarTech, czy SaaS Technology. To wartościowe forum dla ekspertów, którzy dzielą się pomysłami i doświadczeniem. Dlatego panele dyskusyjne, prelekcje i warsztaty tegorocznych targów TECHSPO, które odbyły się w 28–29 września w Singapurze, stanowiły cenną platformę dla przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości do zapoznania się nowinkami technologicznymi i trendami biznesowymi Dalekiego Wschodu. Targi TECHSPO były przede wszystkim znakomitą okazją do promowania potencjału gospodarczego Krakowa i Małopolski, w tym oferty inwestycyjnej Nowej Huty zarówno wśród kontrahentów i wystawców zagranicznych, jak i wśród lokalnych liderów biznesu planujących ekspansję zagraniczną. W konsekwencji TECHSPO Singapore otworzyły potencjalne perspektywy współpracy z partnerami z regionu Azji Wschodniej.

Udział w wymienionych wydarzeniach był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”.

Dzięki projektowi „Krakow Metropolitan Area for Business 2”, w ramach którego zorganizowano polską delegację do Singapuru,  wzrosła rozpoznawalność Małopolski i Metropolii Krakowskiej, a potencjalni partnerzy na świecie zyskali szerszy wgląd w atrakcyjną ofertę gospodarczą regionu oraz cenne kontakty biznesowe.