Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Przewodnik dla inwestora

5 minut czytania.

Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki  Miasta Krakowa przygotowało przewodnik dla inwestorów, który charakteryzuje kluczowe procedury w ramach procesu inwestycyjnego.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem TUTAJ

Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej gospodarki to specjalistyczna komórka Urzędu Miasta Krakowa, której celem jest pomoc w szeroko pojętej działalności inwestycyjnej.

Zespół CWIiIG składa się z kompetentnych pracowników, którzy w stosunku do zgłoszonych przedsięwzięć, pełnią rolę opiekunów. Wsparciem dla CWIiIG są tzw. koordynatorzy, czyli wyznaczeni pracownicy zatrudnieni w wydziałach i jednostkach miejskich uczestniczących w procesie inwestycyjnym.

Warto wiedzieć, że działalność CWIiIG skierowana jest do wszystkich zainteresowanych rozwojem biznesu w Krakowie, poczynając od małych zamierzeń budowlanych, poprzez lokalizacje centrów nowoczesnych usług, a kończąc na wielkich przedsięwzięciach inwestycyjnych. 

Przykładowe działania CWIiIG:
  • Organizacja spotkania Inwestora z koordynatorami lub przedstawicielami merytorycznych Wydziałów UMK oraz Miejskimi Jednostkami Organizacyjnymi.
  • Współpraca CWIiIG z Inwestorem i koordynatorem z Wydziału Kształtowania Środowiska UMK przy procedowaniu decyzji DUŚ.
  • Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Wydziałem Planowania Przestrzennego UMK w zakresie sporządzanego planu miejscowego dla obszaru, na którym planowana jest nowa inwestycja.
  • Pomoc CWIiIG w przygotowaniu wniosku oraz wymaganych materiałów w celu uzyskania decyzji o warunkach zabudowy, wskazana procedura ze względu na przedłużającą się procedurę planistyczną.
  • Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Koordynatorem z Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK celem uzyskania decyzji lokalizacyjnej.
  • Współpraca CWIiIG z Inwestorem i Wydziałem Architektury I Urbanistyki UMK celem uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.
  • Targi służące penetracji rynków zagranicznych, służące przyciąganiu do Krakowa nowych inwestorów, np. 
  • prezentacja oferty inwestycyjnej Krakowa na własnym stoisku w czasie trwania Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych MIPIM w Cannes.
Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki
ul. Zabłocie 22, 30-701 Kraków, Polska
tel. (0048) 12 616 1128