Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Raport: monitoring trendów w innowacyjności 2020

3 minuty czytania.

Monitoring trendów w innowacyjności jest cyklicznym raportem przygotowywanym przez Departament Analiz i Strategii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu inno_LAB. Publikacja opiera się na wynikach stałej analizy najnowszej literatury z zakresu innowacyjności, informacji prasowych i naukowych oraz treści internetowych, a także treści prezentowanych na seminariach, konferencjach oraz debatach poświęconych tej tematyce. W szczególności monitorowane są kraje, których narodowe systemy innowacji (NSI) są uznawane za wysokorozwinięte, a funkcjonujące tam rozwiązania mogą stanowić inspirację dla działań w Polsce.

Najnowsze opracowanie stanowi dziewiątą edycję raportu i składa się z trzech części. W pierwszej pokazano co ciekawego dzieje się w NSI krajów ujętych w poprzednich raportach z monitoringu trendów. W drugiej części zaprezentowano obraz narodowego ekosystemu innowacji na Islandii w odniesieniu do jego mocnych i słabych stron, strategicznych celów, otoczenia instytucjonalnego. Z kolei w trzeciej części opisano wybrane trendy technologiczne i społeczne w dziedzinach: transportu autonomicznego, innowacyjnych modeli biznesowych, rozszerzonej rzeczywistości.

Raport dostępny jest do pobrania tutaj.

 

źródło: https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/monitoring-trendow-w-innowacyjnosci-raport-9