Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Relacja z targów MIPIM w Cannes

7 minut czytania.
reprezentacja spółki Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. prezentuje potencjał inwestycyjny Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego na targach MIPIN we Francji

Prezentacja potencjału gospodarczego Małopolski oraz możliwości inwestycyjnych  Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego („KrOF”), czyli gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska, które tworzy zinstytucjonalizowaną płaszczyznę współpracy dla Krakowa i otaczających go 14 wspólnot samorządowych: Biskupice, Czernichów, Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów – Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki – to tematy rozmów poruszanych przez przedstawicieli spółki KNHP S.A. podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM, które odbyły się pod hasłem „Driving Urban Change” w dniach 15-18 marca 2022 r. w Cannes, we Francji.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes 

MIPIM to największe międzynarodowe targi dla profesjonalistów z branży nieruchomości w Europie. Podczas czterech dni trwania tragów powstała przestrzeń networkingowa dla przedstawicieli największych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, najważniejszych miast i regionów z całego świata. Podobnie jak w latach ubiegłych, stolica Małopolski prezentowała potencjał Krakowa i  przyjmowała gości na ponad sześćdziesięciometrowym stoisku, usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall.

Spotkania na szczycie inwestycyjnym

W ramach projektu pn. „Krakow Metropolitan Area for Business” na stoisku Krakowa byli też obecni przedstawiciele Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

„Rozmawialiśmy z potencjalnymi inwestorami o możliwościach ulokowania nowych przedsięwzięć na terenie Metropolii Krakowskiej, szczególnie zwracając uwagę na obszar Strefy Aktywności Gospodarczej Nowa Huta Przyszłości, która ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku” – relacjonuje Marcin Rybski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora, Współpracy i Promocji w Spółce.

Oferta inwestycyjna Regionu oprócz tradycyjnych materiałów została uzupełniona o możliwość zapoznania się z terenami inwestycyjnymi KrOF za pomocą okularów prezentujących wirtualną rzeczywistość. Będąc w Cannes można było przenieść się wirtualnie do Nowej Huty, Balic, Zabierzowa czy do Skawiny. Dzięki podjętym działaniom i współpracy na stoisku wystawienniczym z Miastem Kraków odwiedzający targi mogli pozyskać kompleksowe informacje o Regionie.

Według szacunków tegoroczna edycja targów MIPIM ugościła niemal 3 800 wystawców ze 100 krajów.

Kolejne spotkania z inwestorami przed nami

Pracownicy Spółki będą też gościć na zaplanowanych  w dniach 29-31 marca 2022 r. targach inwestycyjnych Annual Investment Meeting, które odbędą się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podczas targów będą oni prezentować możliwości inwestycyjne Regionu na specjalnie przygotowanym stoisku Krakow Metropolitan Area for Business.

Całość działań jest dofinansowana ze środków unijnych, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 3 „Przedsiębiorcza Małopolska”, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski”).