Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Relacja ze spotkania dla przedsiębiorców z terenu Gminy Niepołomice

7 minut czytania.

W dniu 18 marca 2021 r. odbyło się w formie online spotkanie dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą na terenie gminy Niepołomice. Zostało ono zorganizowane wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Centrum Business in Małopolska oraz Stowarzyszenie Metropolia Krakowska. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedstawicieli niepołomickich przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu działających w regionie.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników przez zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Adama Twardowskiego, Dyrektor Działu Obsługi Inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego Panią Krystynę Sadowską oraz Kierownik Centrum Business in Małopolska Panią Agnieszkę Pala.

Zastępca Burmistrza Pan Adam Twardowski podkreślał, iż Urząd Miasta i Gminy poważnie podchodzi do współpracy z przedsiębiorcami, czego wyrazem w jego wystąpieniu było m.in. omówienie bieżących spraw gminnych, które mogą w przyszłości wpływać na niepołomickie firmy, w tym spraw komunikacyjnych, planistycznych oraz inwestycyjnych.

Dyrektor Działu Obsługi Inwestora KPT Pani Krystyna Sadowska wskazywała z kolei na doskonałą współpracę Krakowskiego Parku Technologicznego zarówno z samym Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice, np. przy tworzeniu Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej jak i obecnie przy różnego rodzaju projektach inwestycyjnych jak i z przedsiębiorcami, którzy chętnie inwestują i rozwijają się w Niepołomicach.

Następnie Pani Agnieszka Pala zaprezentowała ofertę Centrum Business in Małopolska skierowaną do przedsiębiorców. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć m.in. o bazie terenów inwestycyjnych, którą administruje Centrum, kompleksowej obsłudze inwestorów, możliwości przygotowania przez CEBIM pakietów informacyjnych, pomocy przy realizacji wizyt lokalizacyjnych czy też organizacji spotkań biznesowych. Oprócz oferty skierowanej do inwestorów,  ciekawym elementem wystapienia była również prezentacja oferty dla eksporterów, w tym możliwość wzięcia udziału w zagranicznych targach branżowych w Niemczech, ZEA, Czechach, Hiszpanii, Ukrainie czy Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie współpracy z wiodącymi izbami gospodarczymi w kraju, w tym izbą polsko-amerykańską oraz polsko-niemiecką.   

Kolejnym prelegentem wydarzenia była Pan Łukasz Blacha – Koordynator Projektów w Krakowskim Parku Technologicznym. Jego wystąpienie dotyczyło korzyści płynących z wykorzystania w regionie możliwości Polskiej Strefy Inwestycji czyli bardzo korzystnego instrumentu wsparcia dla firm. Prezentacja wskazała konkretne dane dotyczące już wydanych decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców oraz szczegółowo wyjaśniała jakie warunki należy spełnić oraz na jaką pomoc można liczyć w ramach PSI.

Kulminacyjną częścią spotkania był wykład radcy prawnego Pani Anny Strzeleckiej, który dotyczył dostępnych dla przedsiębiorców ulg podatkowych. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć bardzo wiele praktycznych informacji i wskazówek dotyczących m.in. PSI, ulgi B+R, IP-Box, ulgi na robotyzację. Wystąpienie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom oraz przede wszystkim uczestnikom spotkania i mamy nadzieję, że uda się gościć częściej w Niepołomicach - gminie przyjaznej dla inwestorów i przedsiębiorców.