Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Rozwój Strefy Aktywności Gospodarczej w Węgrzcach Wielkich

4 minuty czytania.

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej Kokotów – Brzegi to dziś jedna z najnowocześniejszych i innowacyjnych stref w kraju. Jest w niej ulokowanych ponad 30 firm i stworzonych zostało ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy. Obszar sukcesywnie wypełnia się firmami, które właśnie tu lokują swoje centra logistyczne.

Inwestycja zrealizowana została przy wsparciu środków unijnych w wysokości 12 398 160,45 zł, pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.1 Strefy Aktywności Gospodarczej, Poddziałanie 3.1.1 Strefy Aktywności Gospodarczej – ZIT.

W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów Gmina Wieliczka przygotowała projekt rozwoju istniejącej strefy gospodarczej o strefę w Węgrzcach Wielkich, który również uzyskał wsparcie z funduszy unijnych.

Inwestycja polega na zagospodarowaniu 16,8 ha terenu w Węgrzcach Wielkich wraz z podziałem na poszczególne strefy funkcjonalne i komunikacyjne poprzez budowę: sieci kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, przebudowę istniejących rowów melioracyjnych, budowę sieci elektrycznej, linii oświetlenia, sieci monitoringu, układu dróg wewnętrznych, ciągu pieszo-rowerowego.

Wartość dofinansowania projektu wynosi ok. 21 972 000 złotych i stanowi 84,66 % kosztów kwalifikowalnych.

Teren przylega od południa do linii kolejowej Kraków-Rzeszów, w Węgrzcach Wielkich znajduje się stacja kolejowa na trasie linii kolejowej 91 Kraków Główny – Medyka.

źródło:https://www.wieliczka.eu/pl/201129/21190/rozwoj-strefy-aktywnosci-gospodarczej-w-wegrzcach-wielkich.html