Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Rusza rekrutacja do Digital Dragons!

5 minut czytania.

Inkubator to propozycja dla studiów z Polski, które rozpoczęły już produkcję co najmniej jednej gry. Zespoły, które zdecydują się na udział w inkubacji uzyskają wielotorowe wsparcie merytoryczne oraz networkingowe.

Podczas tej edycji uczestnicy skoncentrują się przede wszystkim na pozyskaniu inwestora lub wydawcy, ewentualnie na rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej.
Tegoroczna edycja realizowana jest we współpracy z Funduszem Zalążkowym KPT sp. z o.o. Wszystkie studia zakwalifikowane do udziału podpiszą umowy z Funduszem Zalążkowym KPT, dzięki temu w przyszłości będą miały ułatwione pozyskanie finansowania dla produkcji i wydania swoich gier.
 
W tym roku program akceleracji wzbogacony został o szerszy networking branżowy, a dzięki  podwojonej liczbie indywidualnych konsultacji uczestnicy mogą liczyć na w pełni dostosowane do swoich projektów wsparcie. W tym roku do Inkubatora zapraszamy również zespoły nieformalne, pod warunkiem jednak, że są gotowe do założenia spółki w przyszłości.
 
Zespół mentorów IV edycji Inkubatora Digital Dragons to – tradycyjnie – przedstawiciele polskiej branży gier: przedstawiciele większych i mniejszych studiów, wydawców i inwestorów. Ale wszyscy gotowi podzielić się swoim absolutnie praktycznym i unikalnym know-how.  O tym, kto będzie wspierał uczestników Inkubatora DD, będzie można przeczytać już wkrótce na fanpage’u IDD, ale dobrą zapowiedzią mogą być nazwiska mentorów z poprzednich edycji, z którymi można zapoznać się na stronie Inkubatora.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym warsztaty odbędą się online. W dużej mierze skoncentrowane będą wokół treści biznesowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak stworzyć biznesplan, budżet czy harmonogram oraz jak sfinansować swoją produkcję. Osobno zostaną poruszone kwestie marketingowe i sprzedażowe, ale także związane z pitchowaniem oraz prezentowaniem swojej gry. Młode studia growe mogą liczyć na kompleksową pomoc mentorów oraz szeroki feedback, na który zostały przeznaczone osobne spotkania. Priorytetem będzie praktyczna wiedza oraz bliska współpraca z innymi zespołami growymi.
 
Rekrutacja wystartowała 28 czerwca i potrwa do 13 września. Formularz rekrutacyjny dostępny jest na stronie Inkubatora Digital Dragons.