Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ruszył nabór start-upów do Programu NCBR-Nevada Acceleration

3 minuty czytania.

21 grudnia 2022 r. NCBR uruchomiło nabór do drugiej edycji działania akceleracyjnego ze Stanem Nevada pod nazwą NCBR-NAP: NCBR-Nevada Acceleration Program.

Celem przedsięwzięcia jest animacja współpracy pomiędzy firmami i instytucjami z Polski i Stanu Nevada, w szeroko rozumianym obszarze innowacyjności, w tym komercjalizacja oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspieranie kooperacyjnych form działalności badawczo-rozwojowej.

Polegać ma to na łączeniu innowacyjnych ekosystemów Polski i Stanu Nevada poprzez akcelerację wyłonionych w konkurencyjnej procedurze zarejestrowanych w Polsce, młodych firm technologicznych na rynku amerykańskim, przy wykorzystaniu instytucji i związanych z nimi mentorów ze Stanu Nevada.

Do udziału w działaniu mogą przystąpić młode firmy technologiczne, prowadzone na terenie Polski, w przypadku których data wpisu do właściwego rejestru jest nie krótsza niż 6 miesięcy i nie dłuższa niż 3 lata, licząc do dnia złożenia formularza zgłoszeniowego, pod warunkiem, że nie uczestniczyły w pilotażowej edycji Programu w latach 2020-22.

Warunkiem przystąpienia do udziału w Programie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, wraz z wymaganymi załącznikami wskazanymi w Regulaminie i przesłanie ich za pośrednictwem poczty elektronicznej w postaci skanów podpisanych dokumentów lub dokumentów podpisanych elektronicznie na adres: ncbrnap@ncbr.gov.pl do 1 lutego 2023 r.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju