Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Salon Ekonomiczny NBP w Krakowie

5 minut czytania.

14 września br. Narodowy Bank Polski otworzył przy ulicy Basztowej 20 Krakowski Salon Ekonomiczny. Jego misją jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii, bankowości, historii pieniądza i złotego oraz roli Narodowego Banku Polskiego jako centralnego banku państwa.

Licząca ponad 800 m2 powierzchnia wystawiennicza salonu umożliwia poznanie wielu ciekawych faktów, odnoszących się bezpośrednio do dziejów pieniądza na ziemiach polskich oraz roli i zadań Narodowego Banku Polskiego, jako centralnego banku państwa. Ekspozycję Salonu tworzą trzy uzupełniające się moduły tematyczne: Sala Polska, Sala NBP z Gabinetem Numizmatycznym i Sala Krakowska. 

Dzięki nowoczesnym technologiom kontakt z przeszłością jest realnym doświadczeniem, a zwiedzający stają się jednymi z bohaterów trwającej opowieści, która ma pomóc w interpretacji wielu zjawisk zachodzących w historii polskiej gospodarki. To jedyne w swoim rodzaju zaproszenie do myślenia i poznawania, któremu sprzyja zapewnienie interakcji z elementami wystawienniczymi.

Podstawowym celem salonu jest edukacja na najwyższym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji i prezentacji. Z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich opracowano programy edukacyjne dostosowane do danej grupy wiekowej. To świetny pomysł by poznać historię pieniądza oraz rolę jaką w tej historii i w budowaniu polskiej gospodarki pełnił Kraków i jego wybitne osobowości.

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP to również miejsce otwarte na wymianę idei. Ponad 2200 m2 powierzchni będzie dostępne na cykliczne debaty, konferencje, spotkania i wydarzenia. Naukowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele oraz ludzie kultury i sztuki będą mieć do dyspozycji cztery sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych organizowanych dla zwiedzających indywidualnie oraz grup zorganizowanych będzie bezpłatne. Cenną pamiątką dla grup szkolnych, które odwiedzą Krakowski Salon Ekonomiczny, stanie się symboliczny medal wydrukowany w technologii 3D.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: https://www.krakow.pl/aktualnosci/242666,34,komunikat,odwiedz_krakowski_salon_ekonomiczny_nbp.html?_ga=2.167600567.822345500.1600079315-165163343.1589372033