Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Stalowe elementy Strumin dla branży budowlanej

8 minut czytania.

Małopolska firma Strumin Equipment Sp. z o.o. (dalej jako „Strumin”) działająca w gminie Liszki jest krajowym liderem w produkcji podestów rozładunkowych. Ich „best practice” to przede wszystkim możliwość wykonania całego procesu produkcyjnego na miejscu: od zaprojektowania koncepcji przez produkcje, aż po transport i montaż u klienta. Pełna kontrola nad produktem i jego optymalizacja pozwala zyskać przewagę konkurencyjną na rynku. Sprawdźcie historię sukcesu Strumin.

 

 

 

Obszar Inteligentnych Specjalizacji Małopolski:

Elektrotechnika i przemysł maszynowy

Produkcja metali i wyrobów metalowych (z wyłączeniem maszyn i urządzeń)

 

 

Pomysł

 

 

Jaki był początek firmy Strumin? W 2008 roku oficjalnie powstała firma produkująca elementy stalowe dla branży budowlanej. Kluczowym okazał się rok 2011, kiedy Strumin otrzymał zlecenie na wyprodukowanie balustrad i elementów ślusarskich dla dużej inwestycji. Od tej pory, na zasadzie rekomendacji i poleceń firma zaczęła otrzymywać coraz więcej propozycji współpracy oraz podwykonawstwa. Po 3 latach, wykonywała już prace na największych inwestycjach w Krakowie (m.in. Centrum Kongresowe, Uniwersytet Jagielloński, biurowce i bloki mieszkalne).

W 2015 roku, na jednej z inwestycji pojawiła się sugestia że brakuje odpowiedniego sprzętu do transportu materiałów na poszczególne piętra. Tak pojawiła się koncepcja podestów rozładunkowych, które spełniają zarówno wymogi bezpieczeństwa, jak i zdecydowanie ułatwiają prace budowlane. Ruszyła produkcja, a rozwiązanie przyjęło się w całej Polsce. Obecnie Strumin działając w Morawicy pod Krakowem jest liderem w produkcji podestów rozładunkowych w kraju. Siedziba firmy nie jest przypadkowa, bo to tu i w okolicach mieszkają właściciele Strumin, a równocześnie bliskość Krakowa i dobre połączenia komunikacyjne zapewniają dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników i specjalistów z branży.

 

 

Realizacja

 

 

Strumin specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wszelkich, nawet nietypowych konstrukcji stalowych. Począwszy od specjalistycznych regałów, poprzez kotwy, słupy, kratownice itp. a skończywszy na halach stalowych. Ponadto Strumin projektuje, testuje i produkuje urządzenia do ochrony indywidualnej w pracach budowlanych oraz sprzęt, który zdecydowanie poprawia i przyśpiesza proces budowlany. 

Zlecenia wykonujemy dla większości dużych firm budowlanych w całym kraju. Obecnie Strumin zatrudnia ponad 100 pracowników w zakładzie produkcyjnym, w zespole projektowym i w biurze. To co wyróżnia nas na tle konkurencji to przede wszystkim możliwość wykonania całego procesu produkcyjnego. Dysponujemy własnym biurem, gdzie eksperci inżynierii projektują konstrukcje, by następnie wykwalifikowany zespół pracowników przystąpił do produkcji w naszym zakładzie. Wszystkie konstrukcje spełniają krajowe i europejskie normy jakości, przechodzą wyśrubowane testy bezpieczeństwa, także zagranicą. Warto podkreślić, że projektowane i produkowane przez nas systemy bezpieczeństwa są ze sobą kompatybilne - tłumaczy założyciel i współwłaściciel firmy Kamil Strumiński.

Strumin wykonuje setki zleceń w całym kraju, a także dla zagranicznych inwestycji. Mieliśmy możliwość, stosując dość nietypowe i innowacyjne rozwiązania w technologii spawania, wyprodukować 700 ton konstrukcji stalowych - specjalnych ram do zabudowy modułowej dla obiektów mieszkalnych w dwóch europejskich krajach -mówi Dominik Nowak, współwłaściciel Strumin.

 

 

Plany na przyszłość

 

 

W najbliższym czasie firma chce również rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne. Sondujemy obecnie możliwości współpracy z zagranicznymi producentami i dystrybutorami sprzętu dla branży budowlanej i planujemy udział w targach zagranicznych, zarówno tych branżowych, jak i tych dla specjalistów z zakresu BHP – dodaje Dominik Nowak.

 

 

Strona internetowa firmy:  www.strumin.pl