Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Stanowisko doradcze dla przedsiębiorców – cudzoziemców

5 minut czytania.

Potrzebne informacje można uzyskać bezpośrednio w punkcie obsługi oraz przez komunikatory elektroniczne. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00, a kontakt telefoniczny jest możliwy pod numerem: 12 616 56 07.

Stanowisko doradcze dla cudzoziemców w POP świadczy usługi w zakresie:

  • zakładania działalności gospodarczej i wyboru typu działalności (działalność jednoosobowa, spółki etc.)
  • udzielania informacji na temat obowiązków związanych z zakładaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej, w tym doradztwo w zakresie posługiwania się kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007)
  • potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP - Elektroniczna Rejestracja Kolejki
  • udzielania informacji na temat wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, w tym na temat zakresu pomocy dla przedsiębiorców w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi stanu epidemii COVID-19
  • udzielania informacji o procedurach administracyjnych dla przedsiębiorców realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa oraz niektóre miejskie jednostki organizacyjne.

Stanowisko doradcze dla cudzoziemców powstało z inicjatywy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia we współpracy z Wydziałem ds. Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. To efekt projektu o nazwie Taskforcome, którego liderem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W projekcie udział bierze dwunastu partnerów z pięciu krajów (Polski, Austrii, Chorwacji, Włoch i Niemiec). Głównym celem projektu jest opracowanie lokalnych planów działania oraz ponadnarodowego planu wspierania migrantów i przedsiębiorczości społecznej jako kanału innowacji społecznych.

Nowo powstałe stanowisko doradcze w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy ma na celu zarówno kreowanie lepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, jak też tworzenie możliwości dla innowacji i rozwoju społeczno-gospodarczego w regionach Europy Środkowej.

Równocześnie w ramach projektu Taskforcome powstaje w Krakowie mobilny punkt obsługi migranta-przedsiębiorcy (CSHUB) w którym prowadzone będą usługi z zakresu:

  • mentoringu i doradztwa biznesowego dla cudzoziemców,
  • wsparcia w zakresie ubiegania się o dotacje i granty unijne,
  • wsparcia w zakresie prowadzenia przedsiębiorczości społecznej,

Punkt obsługi CSHUB będzie zlokalizowany w kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Rakowickiej 27.