Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Strefa Aktywności Gospodarczej na terenach Nowej Huty Przyszłości coraz bliżej

4 minuty czytania.

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. podpisała z krakowską firmą AG System Sp. z o.o. umowę, w wyniku której do listopada 2021 r. na terenach tworzonego Parku Naukowo-Technologicznego „Branice” powstanie infrastruktura południowej części Strefy Aktywności Gospodarczej.

Strefa ma się składać z trzech części. Na jej obszarze planuje się około 50 inwestycji firm usługowo-przemysłowych. Miejsce znajdą tam krajowi i zagraniczni mikro-, mali i średni przedsiębiorcy. Projekt kierowany jest w szczególności do firm, działających w tzw. Inteligentnych Specjalizacjach Małopolski.

 

 

Chodzi m.in. o takie branże jak:

  • chemia,
  • IT,
  • biotechnologia,
  • energia zrównoważona,
  • produkcja metali,
  • elektronika i przemysły kreatywne.

Inwestycja w część południową strefy zakłada uzbrojenie w media działek o powierzchni ponad 15 hektarów, przylegających do ul. Igołomskiej. Ponadto, powstaną na nich w sumie 2 kilometry nowych dróg i ścieżek rowerowych oraz chodniki i oświetlenie.

Co ważne, do tej pory były to głównie tereny zaniedbane – nieużytki i tereny poprzemysłowe. Inwestycja zmieni to miejsce w nowoczesną przestrzeń biznesu i przemysłu.

Nowością mają być otwarte przestrzenie publiczne w strefie. Służyć będą do odpoczynku dla mieszkańców Krakowa i pracowników firm, które w przyszłości się tu pojawią.

Co ważne, ceny dzierżawy tych terenów, a w przyszłości także ich wykupu, nie będą uwzględniały kosztów tej inwestycji.

Wielką zaletą tego miejsca jest również położenie. Strefa znajduje się przy drodze krajowej numer 79, niedaleko autostrady A4 i drogi ekspresowej S7, a także blisko linii kolejowej.

Źródło: https://knhp.com.pl/aktualnosci/szczegoly/121,-powstanie-pierwsza-część-strefy-aktywności-gospodarczej-na-terenach-nowej-huty-przyszłości