Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Weź udział w CASSINI HACKATHON!

8 minut czytania.
Plakat promujący 3rd CASSINI HACKATHON, który odbędzie się w dniach 12-14 maja 2022 r.

Trzy dni prawdziwej burzy mózgów i szansa na stworzenie unikatowego pomysłu na biznes z wykorzystaniem danych satelitarnych i nawigacyjnych. Tak w skrócie wygląda 3rd CASSINI Hackathon, który odbędzie się 12-14 maja w Krakowskim Parku Technologicznym. To hackathon dla ludzi ambitnych, którzy chcą zmieniać branżę turystyczną na lepsze.

Czym jest CASSINI HACKATHON?

CASSINI Hackathon to projekt zainicjonowany przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego. Projekt zakłada cykl 6 wydarzeń, które dzięki wykorzystaniu europejskich technologii kosmicznych stawiają czoła globalnym wyzwaniom.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

3rd CASSINI Hackathon odbędzie się równolegle w 10 europejskich krajach! Krakowski Park Technologiczny, który jest lokalnym organizatorem spotkania w Polsce, jako jedyny organizuje to wydarzenie w formie stacjonarnej.
Dla wszystkich uczestników będzie to szansa by się spotkać, wspólnie pracować, a przede wszystkim stawić czoła globalnym wyzwaniom i stworzyć nowatorskie rozwiązania wykorzystujące dane satelitarne.
Na najlepszy zespół w Polsce czeka nagroda główna w wysokości 10 tys. zł. Zwycięskie zespoły z każdego kraju wezmą także udział w walce o półroczny program mentoringowy, który obejmuje 100 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami.

Jaki jest tegoroczny cel CASSINI HACKATHON?

W tym roku organizatorzy  zdefiniowali trzy główne wyzwania, które mają wspierać odpowiedzialną turystykę oraz tworzyć zrównoważone i przyjazne dla klimatu sposoby podróżowania. Celem obecnej edycji wydarzenia jest wypracowanie inteligentnych rozwiązań wspierających ideę zrównoważonej turystyki oraz promowanie przemyślanej i odpowiedzialnej eksploracji europejskich walorów przyrody. Oczywiście wszystko to w oparciu o wykorzystanie danych satelitarnych. Każdy uczestnik otrzyma dostęp do europejskich danych kosmicznych, danych satelitarnych programu Copernicus (dane Obserwacji Ziemi), a także usług pozycjonowania i nawigacji Galilego i EGNOS. To właśnie z ich pomocą uczestnicy będą odpowiadać na główne wyzwania 3rd CASSINI Hackathon.

Kto i kiedy może się zgłosić do udziału w wydarzeniu?

Na zgłoszenia do udziału w hackathonie Krakowski Park Technologiczny czeka do 5 maja 2022 r. Rejestrować mogą się całe zespoły, minimum trzyosobowe lub też pojedyncze osoby, które stworzą zespół na miejscu. 3rd CASSINI Hackathon to nie tylko szansa na wypracowanie ciekawego pomysłu biznesowego i rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nawiązania trwałych znajomości, czy spędzenia czasu w kreatywnym gronie.
 
Na przełomie kwietnia i maja dla uczestników przewidziane są także spotkania online, które pomogą zidentyfikować problemy branży turystycznej oraz pozwolą poznać sposoby wykorzystania danych satelitarnych.
 
Aplikować można bezpośrednio tutaj: Aplikuj do 3rd CASSINI HAckathon
Więcej szczegółów o 3rd CASSINI Hackathon można znaleźć na stronie: https://hackathons.cassini.eu/ 

Dane satelitarne i ich praktyczne wykorzystanie:

Już teraz systemy nawigacyjne Galileo oraz inne dane satelitarne ułatwiają monitoring zmian klimatycznych, ruchów tektonicznych, powodzi, pożarów, obszarów rolnych, zmian na morzach i ocenach, czy składu atmosfery. Są wykorzystywane praktycznie w każdej branży, a możliwości, jakie otwierają przed firmami i startupami są ogromne. Coraz więcej osób łączy swoją wiedzę w określonym obszarze, uzupełniając ją o systemy nawigacyjne, dzięki temu z powodzeniem zapełnia nisze na rynku i tworzy unikalne rozwiązanie biznesowe. Dane satelitarne wykorzystuje się także w turystyce i to nie tylko w celu nawigowania do punktu docelowego podróży, ale także w celu rozwiązywania istotnych problemów z jakimi się mierzy.
 

 

 
 
 
 
Źródło: KPT