Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Więcej czasu, by zgłosić się na szkolenia z dofinansowaniem unijnym!

4 minuty czytania.

 

Wydłużono terminy przyjmowania zgłoszeń na szkolenia i doradztwo w ramach inicjatywy „Kompetencje dla sektorów. Zadanie COVID-19”. Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w prowadzeniu firmy w czasie pandemii mogą zgłaszać się do 12 marca 2021 r.

Mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o zwrot części kosztów usług szkoleniowych i doradczych, które pomagają w prowadzeniu firmy w czasie pandemii. Maksymalna wysokość pomocy wynosi do 80 proc. kosztu usługi netto, a budżet projektu finansowanego z UE to ok. 60 mln zł.

Wsparcie obejmuje przedsiębiorców z sektorów:

 1. finansowego,
 2. IT,
 3. opieki zdrowotnej i pomocy społecznej,
 4. odzysku materiałowego surowców,
 5. gospodarki wodno-ściekowej i rekultywacji, 
 6. kompetencji w handlu,
 7. żywności wysokiej jakości,
 8. komunikacji marketingowej,
 9. telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa,
 10. przemysłu lotniczo-kosmicznego,
 11. chemicznego,
 12. motoryzacyjnego,
 13. usług rozwojowych.

Wsparcie to jest efektem wielostopniowych negocjacji, w które zaangażowane były rady sektorowe, PARP, Ministerstwo Rozwoju oraz Instytucja Zarządzająca PO WER. W ich wyniku zdiagnozowano najpilniejsze potrzeby sektorów oraz określono ich zakres merytoryczny.

Zgłoszenia są przyjmowane przez formularz zgłoszeniowy na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegółowa tematyka szkoleń oferowanych dla poszczególnych sektorów  oraz wykaz operatorów dla poszczególnych branż znajduje się tutaj.

„Kompetencje dla sektorów zadanie Covid-19 – oferta dla przedsiębiorców” to działanie finansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Celem projektu jest likwidacja negatywnych skutków pandemii, która pogorszyła sytuację wielu firm. Dofinansowanie w projekcie obejmuje usługi rozwojowe wynikające z rekomendacji Sektorowych Rad ds. Kompetencji.

 

źródło: https://power.parp.gov.pl/component/grants/grants/kompetencje-dla-sektorow-covid#opis