Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wyzwania biznesu związane z wymogami GOZ

4 minuty czytania.

8 grudnia, przedmiotem wideokonferencji będzie przedstawienie skutków dla przedsiębiorstw związanych z wymogiem ekoprojektowania wytwarzanych lub importowanych do UE produktów. Webinar rozpocznie się od prezentacji unijnego projektu rozporządzenia w sprawie ekoprojektu. Jest to rozporządzenie, które obejmie praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa produkcyjne w UE i ma na celu ujednolicić wymogi związane z mierzeniem środowiskowego wpływu produktów wprowadzanych na rynek UE. Jednym z elementów/ kryteriów, które będą brane pod uwagę w ramach tego rozporządzenia będzie ślad środowiskowy, który zostanie omówiony w trakcie następnej prezentacji.

Na zakończenie webinaru przedstawione zostaną rekomendacje dla dużych, średnich, małych i mikro firm wpierające ich transformację w kierunku gospodarki zrównoważonej środowiskowo o obiegu zamkniętym, z uwzględnieniem wymogów raportowania zrównoważonego rozwoju (obowiązkowego lub nieobowiązkowego) oraz wymogów ekoprojektowania.

Cykl wideokonferencji #idearozwojubiznesu jest współorganizowany przez PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Podczas spotkań, które odbywały się w listopadzie i grudniu, poruszone zostały  najbardziej aktualne tematy związane z prowadzeniem biznesu w Polsce, a także zagadnienia takie jak cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna, czy zrównoważony rozwój.

Wybrane elementy oferty informacyjnej i szkoleniowej PARP dotyczącej gospodarki o obiegu zamkniętym:

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.  Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Źródło: PARP.gov.pl.