Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zdobądź Certyfikat Małopolska – Bezpieczna Turystyka

4 minuty czytania.

 

Wychodząc naprzeciw turystom odwiedzającym Małopolskę, Krakowska Izba Turystyki wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego opracowała Certyfikat Małopolska – Bezpieczna Turystyka.

Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom odpoczywającym i zwiedzającym atrakcje w Regionie. Działania te będą podejmowane wspólnie z przedsiębiorcami dla których jednym z priorytetów jest zapewnienie wypoczynku przy zachowaniu obowiązujących wytycznych.

 

W ramach certyfikacji mogą się zgłaszać przedsiębiorcy oferujący swoje usługi na terenie Małopolski w zakresie obsługi turystów, w następujących kategoriach:

  • Obiekty noclegowe, restauracje, miejsca oraz usługi działające w tzw. “branży spotkań”,
  • Atrakcje turystyczne,
  • Transport turystyczny,a
  • Biura Obsługi Turystów – w tym przypadku zostaną podjęte również działania w zakresie uporządkowania punktów sprzedaży wycieczek i nadużywaniu znaków zarezerwowanych dla punktów informacji turystycznej, organizatorzy podejmą działania w celu promocji zasad tworzenia tego typu certyfikowanych miejsc zgodnych z wytycznymi Polskiej Organizacji Turystycznej.

Warunkiem udziału jest  wdrożenie w firmie procedur zgodnie z Wytycznymi dla funkcjonowania branży turystycznej w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. W celu łatwiejszego dostosowania certyfikowanego podmiotu do obowiązujących wytycznych formularz rejestracyjny został opracowany na podstawie tzw. “Karty dostosowania certyfikowanego podmiotu”. Po jego wypełnieniu następuje wizyta sprawdzająca w obiekcie.

Zgłoszenie do programu jest bezpłatne i dobrowolne. Znak graficzny Certyfikatu Małopolska – Bezpieczna Turystyka może być używany do działań marketingowych Firmy certyfikowanej na okres 12 miesięcy od momentu przyznania Certyfikatu przez Organizatora (oficjalne potwierdzenie przesłane przez Organizatora).

Więcej informacji można znaleźć na dedykowanej programowi stronie internetowej.

Źródło: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/turystyka/certyfikat-malopolska-bezpieczna-turystyka