Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Poznaj enova365 – krakowskie rozwiązania informatyczne

9 minut czytania.

Jak usprawnić polski biznes? Soneta Sp. z o.o. opracowała technologie IT dedykowane zarówno MŚP jak i dużym przedsiębiorstwom, które ulepszają codzienną pracę tysiącom firm. Przeczytajcie o sukcesie, który jest efektem pracy krakowskich specjalistów.

 

 

 

 

Obszar Inteligentnych Specjalizacji Małopolski:

Technologie informacyjne i komunikacyjne, w tym multimedia (ICT).

 

 

Pomysł

 

 

Jak stworzyć rozwiązania informatyczne dla polskich firm, które pozwolą im kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwami oraz finansami? Wiedzą to założyciele Soneta Sp. z o.o., którzy w 2002 roku połączyli siły i stworzyli prężnie działającą krakowską firmę ICT.

Najważniejsze dla nas było skonstruowanie systemu który, spełniając najwyższe normy branżowe tj. bezpieczeństwo biznesowe, stabilność producenta oraz szybką reakcję na zmiany w przepisach – jednocześnie będzie zawierał w sobie potencjał rozwojowy i ułatwiał codzienną pracę przedsiębiorcom. – opowiada Robert Czuła, Prezes Zarządu Soneta.

W 2007 roku Soneta zanotowała ponad 50% dynamikę sprzedaży w stosunku do roku wcześniejszego i zdecydowała się na niemal dwukrotny wzrost zatrudnienia. Od tego czasu firma notuje stały wzrost obrotów rzędu 20%. Z powodzeniem spełnia rosnące oczekiwania klientów, w oparciu o nowe technologie gwarantuje terminowe dostosowanie do dynamicznie zmieniających się przepisów prawa. Obecnie z systemu korzysta ponad 17 500 organizacji na terenie Polski.

 

 

Realizacja

 

 

Czym zajmuje się Soneta? Jesteśmy producentem dedykowanego oprogramowania ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) dla biznesu – enova365. To oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Firma działa w oparciu o sieć ponad 250 Autoryzowanych Partnerów na terenie kraju. Są oni odpowiedzialni za sprzedaż oraz wdrożenie oprogramowania enova365. Pomagają także Klientom w dostępie do kompleksowych rozwiązań biznesowych. – tłumaczy Konrad Spryńca, Kierownik zespołu ds. działań z rynkiem.  

Portfolio produktów Soneta to ponad 50 rozwiązań dla biznesu w takich obszarach jak Kadry Płace i HR, Finanse i Księgowość, Produkcja, Sprzedaż i CRM, Handel i Magazyn, Procesy, Projekty i Usługi oraz Business Intelligence.

Korzystać z systemu można o każdej porze, z każdego miejsca, dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania tzw. enova365 w wersji multi. Umożliwia ona łączenie się z bazą firmy z dowolnego urządzenia - komputera, laptopa, tabletu czy smartfona (aplikacja w systemie Android oraz iOS). Dzięki dopasowanym do urządzenia interfejsom daje komfort pracy z każdego miejsca na świecie.

Best practice? W Soneta zespół specjalistów śledzi zmieniające się otoczenie biznesowe, zmiany w modelach zarządzania przedsiębiorstwami czy też formy świadczenia pracy. Takim przykładem może być udostępnienie modułu do zarządzania pracą hybrydową. Praca Hybrydowa enova365 to moduł, który powstał w odpowiedzi na potrzeby związane z coraz większym udziałem pracy rozproszonej wśród przedsiębiorstw. Dzięki swojej przejrzystej budowie, pozwala na skuteczne zarządzanie zadaniami, delegowanie pracy i śledzenie postępów projektów. Może być stosowany zarówno w zespołach, które realizują pracę stacjonarnie, jak i w modelu zdalnym, kiedy pracownicy nie kontaktują się ze sobą bezpośrednio.

Naszą dobrą praktyką jest szybkie reagowanie na zachodzące w świecie zmiany i ciągłe udoskonalanie oferowanych przez nas produktów. Stale rozwijamy wszystkie rozwiązania jakie mamy w swoim portfolio. W ciągu roku wydajemy kilkadziesiąt wersji systemu, w których udostępniamy naszym Klientom nowe funkcjonalności. Co ważne, w ramach 12 miesięcznej gwarancji, wszystkie aktualizacje Klienci otrzymują bezpłatnie. Również dbamy o naszych partnerów biznesowych, otaczając ich także opieką doradczą. - podsumowuje Spryńca. 

 

 

Plany na przyszłość

 

 

Właściciele Soneta pochodzą z Krakowa lub jego okolic, tutaj studiowali, dlatego naturalnym było założenie firmy na ternie Małopolski. Lokalizacja firmy w Krakowie pozwala na łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry, która kształci się na tutejszych uczelniach. W ostatnich latach załoga Soneta zwiększyła się blisko dwukrotnie - to dynamiczny rozwój, który w firmie Soneta chcieliby utrzymać  także w kolejnych latach. Jak mówi Konrad Spryńca: Niezmiennie naszą misją jest dostarczać wysokiej jakości oprogramowanie odpowiadające na wyzwania jakie stoją przed polskim biznesem. Chcielibyśmy dotrzeć do nowych klientów. Podążamy nie tylko za potrzebami rynku. Naszym celem jest je wyprzedzać! Na sukces naszej Firmy składają się starania wszystkich pracowników. To właśnie dzięki ich podejściu, umiejętnościom i zaangażowaniu Soneta osiąga zamierzone cele.

 

 

Strona internetowa firmy:  www.enova.pl