Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Sukces krakowskich aplikacji mobilnych i webowych Railwaymen

11 minut czytania.

Pasjonaci technologii i innowacji. Partner technologiczny z zakresu dedykowanego oprogramowania firm z całego świata. O kim mowa? Railwaymen Sp. z o.o. to krakowska firma z sektora MŚP, która w ciągu 13 lat od powstania zdobyła uznanie wśród klientów na pięciu kontynentach. Przeczytajcie koniecznie o „best practice” w obszarze ICT.

 

 

 

 

Obszar Inteligentnych Specjalizacji Małopolski:

Technologie informacyjne i komunikacyjne, w tym multimedia (ICT).

 

 

Pomysł

 

 

Jaki jest przepis na sukces w biznesie związanym z technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi? Tak naprawdę Railwaymen Sp. z .o.o. (dalej jako Railwaymen) powstał jako oddolna inicjatywa kilku przyjaciół, którzy z pasji do nowych technologii postanowili wykorzystać swoją wiedzę i zdecydowali się założyć firmę.

Był to „strzał w dziesiątkę”. Decyzja o powstaniu Railwaymen zapadła w  2009 roku, a już w 2012 roku wzięliśmy udział w pierwszych targach zagranicznych w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowaliśmy się na rozwój firmy na arenie międzynarodowej. Naszymi klientami są głównie podmioty zagraniczne pochodzące właśnie z USA, Europy Zachodniej, Skandynawii, krajów Bliskiego Wschodu czy nawet odległej Australii. Współpracujemy z takimi branżami jak m.in. foodtech, fintech czy construction. Do tej pory z powodzeniem zrealizowaliśmy ponad 150 projektów na całym świecie, a nasze rozwiązania technologiczne doceniają wciąż nowe firmy niezależnie od tego czy dopiero wchodzą na rynek czy z sukcesem operują na nich wiele lat. Co ważne, daleka odległość na mapie czy inna kultura pracy nigdy nie była dla nas problemem we współpracy z klientami – relacjonuje Mateusz Widera, Marketing Team Lead w Railwaymen.

Połączenie wiedzy, zamiłowania do nowych technologii i przemyślanej promocji m.in. poprzez udział w międzynarodowych eventach branżowych zaowocowało sukcesem firmy. Założyciele Railwaymen pochodzą z Krakowa i wybór tego miejsca jako siedziby firmy był naturalny. To jednak nie wszystko - dzięki ugruntowanej na świecie marce Krakowa i jego rozpoznawalności jako miejsca przyjaznego biznesowi przedstawiciele Railwaymen przyznają, że mogli łatwiej nawiązywać kontakty biznesowe. Kraków to znane miasto, które jest dobrze skomunikowane, dzięki m.in. bliskości lotniska „Kraków Airport” oraz za granicą jest najczęściej wspominanym polskim miastem, które odwiedzali ich partnerzy. To kluczowa sprawa przy współpracy z zagranicznymi partnerami czy przy aktywnej obecności na wydarzeniach branżowych na całym świecie.

 

 

Realizacja

 

 

Na czym polega działalność Railwaymen? Ten „software house” tworzy dedykowanie oprogramowanie dla firm, czyli np. aplikacje mobilne i webowe. Często również pomaga innym firmom przejść transformację cyfrową i przenieść część biznesu z offline do online. Firma ma bardzo wysokie oceny na uznanych międzynarodowych portalach rankingowych takich jak clutch.co, co skutkuje długoletnimi współpracami oraz dużą liczbą poleceń od zadowolonych klientów.

Co ważne, kontaktują się z nami nie tylko firmy, które już istnieją jakiś czas na rynku, ale także osoby, które mają pomysł na biznes, pozyskały finansowanie i potrzebują stworzyć produkt od zera, np. Aplikację Webową. Dla takich klientów mamy również specjalną usługę Discovery Phase, za pomocą której realizujemy warsztaty oraz otaczamy opieką doradczą klientów, rozwijamy ich pomysł rozpoczynając od badania zachowań i potrzeb użytkowników, poprzez makietowanie, prototypowanie oraz testowanie rozwiązania technologicznego, aż powstaje gotowy produkt. Zwracamy uwagę nie tylko na stronę techniczną takiego produktu, ale również jego potencjał biznesowy - teraz i w przyszłości. Myślę, że jest to jeden z kluczowych elementów naszej działalności – zastanawiamy się, czy projektowany produkt ma szanse na utrzymanie się na rynku, czy dane rozwiązanie ma odbiorców na rynku i jakie są jego wyróżniki na tle konkurencji. Nie ograniczamy się tylko i wyłącznie do „zakodowania produktu”. To nasze best practice. – mówi Mateusz Widera z Railwaymen.

Co więcej, klienci dla których stworzono już produkt często współpracują z krakowską firmą latami. Z upływem czasu dostrzegają oni potrzebę rozbudowy produktów cyfrowych – każde oprogramowanie wymaga wsparcia w utrzymaniu oraz partnera do wdrożeń kolejnych udoskonaleń oraz nowych funkcji istotnych z perspektywy końcowego użytkownika. Firma ma w portfolio również takich klientów, którzy stworzyli we współpracy z nimi nie jeden, a kilka niezależnych od siebie produktów, co jasno wskazuje na wysoki poziom zaufania do Railwaymen.

 

 

Plany na przyszłość

 

 

Railwaymen ciągle się rozwija: zarówno pod kątem pozyskiwania nowych klientów, utrwalenia swojej pozycji na poznanych już rynkach zagranicznych, jak i tworzenia własnych produktów. Już teraz firma rozwija kilka wewnętrznych projektów, których część z nich również w przyszłości będzie szerokodostępna. Są to np. technologiczne rozwiązania wsparcia procesu rekrutacji czy narzędzia do raportowania czasu pracy.  Ich misją jest skupienie się na budowaniu funkcjonalnych, przyjaznych dla użytkownika i w pełni przetestowanych, niestandardowych aplikacji internetowych i mobilnych, które rozwiązują realne problemy ludzi na całym świecie. W Railwaymen już wczoraj zaczęli tworzyć przyszłość.

Jedno jest pewne: w Metropolii Krakowskiej działa jedna z najlepszych technologicznych firm odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej. To dzięki kolejnym osiągnięciom małopolskich przedsiębiorców z dziedziny IT, Kraków staje się nową, europejską „doliną krzemową”.

 

 

Strona internetowa firmy:  www.railwaymen.org