Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej „Węgrzce Wielkie”

6 minut czytania.

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej  część „Węgrzce Wielkie” o powierzchni 150 ha jest już gotowa dla inwestorów. Atutem strefy jest doskonałe skomunikowanie drogowe i kolejowe. To zdecydowanie jedne z najlepszych działek inwestycyjnych w Małopolsce.

 

 

 

 

Prezentacja nieruchomości: 

Wersja polska:

Wersja angielska:

Podstawowe dane o nieruchomości:

Powierzchnia:

150 ha

Lokalizacja:

Teren znajduje się w Gminie Wieliczka w miejscowości Węgrzce Wielkie.

Przeznaczenie:

Dostępny jest Plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Wieliczka. Są to tereny przemysłowo - usługowe (PU). 

Dostępność komunikacyjna:

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest doskonale usytuowana na granicy Krakowa i południowego obejścia autostradowego. Strefę inwestycyjną tworzą trzy klastry przemysłowe. Przez gminę przebiega też droga szybkiego ruchu. 

Teren przylega od południa do linii kolejowej Kraków-Rzeszów, niedaleko znajduje się też stacja kolejowa na trasie linii kolejowej 91 Kraków Główny - Medyka.

Teren oddalony o ok. 36 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II „Kraków Airport”. 

 

Mapa terenów inwestycyjnych Metropolii Krakowskiej:

Nieruchomość oznaczona jest na mapie nr 8:

Mapa terenów Metropolii Krakowskiej

 

Szczegółowe dane o nieruchomości:

Właściciel lub Dysponent:

Miasto i Gmina Wieliczka

Stan istniejący:

Obszar inwestycyjny położony jest na terenie Wielickiej Strefy Aktywności "Węgrzce Wielkie".  Nowa część strefy przemysłowej w Węgrzcach Wielkich jest już gotowa - dla inwestorów przygotowano ok. 150 ha.                      

Powstały tam m.in. drogi, kanalizacja, sieć wodociągowa, oświetlenie, monitoring, układ dróg wewnętrznych, ciągi pieszo-rowerowe. 

Rozbudowa WSAG trwała od początku 2020 roku.  W ramach unijnej inwestycji wybudowano nową drogę - nazywaną obwodnicą strefy - o długości ok. 1,5 km, prowadzącą od ul. Szkolnej w Węgrzcach Wielkich do rejonu Kokotów - Brzegi. Trakt szeroki na siedem metrów, z dwoma pasami jezdni, chodnikiem i ścieżką rowerową został otwarty latem 2021 roku.

Drugi etap rozbudowy WSAG objął z kolei wykonanie na terenie w Węgrzcach Wielkich m.in.: 2 km dróg wewnętrznych, sieci kanalizacyjnej, wodociągowej i elektrycznej oraz oświetlenia i monitoringu. Zmodernizowano rowy melioracyjne, wybudowano kanalizację deszczową.

Bezpośrednie otoczenie:

Teren w znacznej mierze bez zabudowań. W otoczeniu infrastruktury drogowej i kolejowej. 

Uzbrojenie techniczne:

Na terenie wykonana jest sieć drogowa. Teren jest uzbrojony w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Dodatkowo wyposażony w monitoring.

 

 

 

Kontakt w sprawie nieruchomości:

Marcin Rybski

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A.

Tel.: +48 12 348 01 55

E-mail:  biuro@knhp.com.pl