Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Forum Biznesu Botswana-Polska

5 minut czytania.

Chcesz wiedzieć dlaczego warto współpracować z Botswaną i na jakich zasadach? Jakie są możliwości współpracy i warunki inwestycyjne w Botswanie? Weź udział w webinarium!

Już 4 sierpnia 2020 r. odbędzie się Forum Biznesu Botswana – Polska poświęcone możliwościom wzajemnej współpracy.

Spotkanie organizowane jest przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Botswana Investment and Trade Center we współpracy z Ambasadą Botswany w Berlinie i Ministerstwem Rozwoju.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30, za pośrednictwem platformy ZOOM.

 

 

Podczas spotkania przedstawione zostaną:
- charakterystyka gospodarki Botswany i możliwości wejścia na rynek z uwzględnianiem mechanizmów zastosowanych w związku z Post Covid-19
- możliwości w zakresie wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej; priorytetowe sektory: rolnictwo, zdrowie, ICT, turystyka
- informacje nt. środowiska inwestycyjnego w Botswanie, udogodnień dla inwestorów i związanych z nimi możliwościami dla polskich firm.

Botswana to jedno z najbogatszych państw Afryki Subsaharyjskiej. W ciągu kilku ostatnich dekad gospodarka tego kraju rozwijała się w bardzo szybkim tempie. Za tym sukcesem kryją się nie tylko złoża diamentów, ale również stabilność polityczna, duża swoboda ekonomiczna i niski poziom korupcji.

Centralnie położona w SADC (Southern African Development Community) Botswana oferuje dostęp do siedmiu szybko rozwijających się rynków Afryki Południowej z najlepszą infrastrukturą śródlądową w Afryce i dobrze rozwiniętym środowiskiem logistycznym w regionie.

Prowadzona aktualnie strategia rządowa, w tym polityka post Covid-19, zmierza do stopniowej dywersyfikacji gospodarki Botswany poprzez przyciąganie inwestycji krajowych i zagranicznych w wybranych priorytetowych sektorach gospodarki. Są to m.in.:
- rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze
- sektor zdrowia (farmaceutyki, turystyka medyczna, laboratoria diagnostyczne itp.).

Możliwości nawiązania współpracy dla polskich przedsiębiorców istnieją również w pozostałych sektorach, takich ICT, produkcja przemysłowa oraz turystyka.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Udział jest możliwy po uprzedniej rejestracji i wypełnieniu formularza zgłoszenia.

Link do rejestracji:https://formularze.kig.pl/pl/botswana-poland-virtual-business-forum/

Do uczestników, którzy potwierdzą zainteresowanie i zarejestrują się, przesłany zostanie bezpośrednio przed wydarzeniem link do udziału w webinarium za pośrednictwem platformy ZOOM.

Kontakt:
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
Elżbieta Wojtas
tel: 22 6309752, e-mail: ewojtas@kig.pl

Agnieszka Salamończyk, Z-ca Dyrektora
tel: 22 6309773, e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Źródło: https://kig.pl/botswana-poland-multi-sector-virtual-business-forum/