Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Jak polskie firmy mogą podbić kosmos? Przekonaj się sam już 19 maja!

6 minut czytania.
Rozwój badań kosmosu kojarzy się z ogromnymi wydatkami, na które stać jedynie największe potęgi gospodarcze. Jednocześnie coraz częściej słyszymy o polskich badaniach i urządzeniach kosmicznych. Innowacje, które sięgają gwiazd stają się udziałem zarówno ośrodków naukowych, w tym uczelni i organizacji studenckich, jak i polskich firm i ośrodków produkcyjnych.

W trakcie webinarium poświęconego branży kosmicznej w Stanach Zjednoczonych eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odpowiedzą na pytanie "jak polskie firmy mogą podbić kosmos". Stany Zjednoczone są niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie.

W latach 2010-2020 łączny budżet agencji NASA wyniósł ok. 209 mld dolarów, z czego aż 162 mld, NASA przeznaczyła na podzlecenia usług firmom zewnętrznym. Aby zrealizować cele związane z lotem na Księżyc i Marsa, USA będą musiały w jeszcze większym stopniu skorzystać z usług prywatnych i publicznych partnerów zagranicznych.

Jednym z prelegentów będzie Artur Chmielewski - wieloletni Kierownik Projektów Jet Propulsion Laboratory - NASA, który omówi złożoną tematykę sektora kosmicznego w Stanach Zjednoczonych oraz przedstawi aktualny stan współpracy polsko-amerykańskiej, uwzględniając szanse polskich firm na rozpoczęcie takiej współpracy.

Wydarzenie będzie również okazją do przedstawienia działalności Polskiej Agencji Kosmicznej, której działalność przedstawi jej prezes - prof. dr hab. Grzegorz Wrochna.

Ponadto uczestnicy spotkania będą mieli możliwość poznać tajniki przygotowania biznes planu i inwestycji, które przedstawią amerykańscy biznesmeni: Jeff Goldberg i Bill Hopkins. Z kolei firma Star Linker zaprezentuje polskim przedsiębiorcom modele biznesowe związane z wejściem na rynek amerykański, meandry prawa podatkowego i możliwości związane ze współpracą międzynarodową opartą na przepisach ITAR (International Traffic in Arms Regulations).

Podczas spotkania w dniu 19 maja 2021 r. dowiesz się jak:

  • wygląda sektor kosmiczny w Stanach Zjednoczonych,
  • uzyskać wsparcie Polskiej Agencji Kosmicznej,
  • polskie firmy z sektora kosmicznego / technologicznego mogą współpracować z firmami amerykańskimi,
  • założyć firmę w USA,
  • dostosować swój produkt, aby stał się atrakcyjny na rynku amerykańskim,
  • zdobyć więcej informacji o rynku konkurencyjnym,
  • znaleźć potencjalnego amerykańskiego inwestora,
  • otrzymać umowę TAA (Technical Assistance Agreement) - przepustkę do ewentualnej współpracy z wieloma instytucjami rządowymi, w tym z sektora kosmicznego i obronnego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30 i będzie prowadzone w języku polskim i angielskim.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się już dziś!

 

źródło: https://www.paih.gov.pl/20210519/webinarium_branza_kosmiczna_usa