Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kolejne spotkanie z serii ABC Eksportu dotyczące strategii internacjonalizacji.

5 minut czytania.
Wszelkie decyzje o wejściu na wybrane rynki zagraniczne powinny być poprzedzone pozyskaniem solidnej wiedzy i szczegółową analizą danych rynków oraz przygotowaniem indywidualnej strategii eksportowej firmy. Działania eksportowe należy również poprzedzić pozyskaniem wiedzy na temat sprawdzonych metod i sposobów internacjonalizacji działalności, a także możliwości rozwoju sprzedaży na danych rynkach i sposobów zabezpieczenia ryzyka eksportowego.

Pojęcie ryzyka jest wpisane w każdą działalność biznesową, jednak podczas ekspansji zagranicznej przedsiębiorcy są szczególnie narażeni na różne rodzaje zagrożeń oraz wysoki poziom ryzyka. Dotarcie do zagranicznego klienta może wiązać się z koniecznością zaangażowania zasobów wielokrotnie większych niż w przypadku rynku krajowego. W takim przypadku ryzyko poniesienia porażki jest o wiele wyższe i jest ona znacznie bardziej kosztowna niż na rynku rodzimym. Ryzyko w handlu zagranicznym można zabezpieczać na różne sposoby, na przykład dzięki pozyskaniu odpowiednich informacji, różnym sposobom postępowania, a także dzięki finansowym instrumentom ubezpieczeniowym dedykowanym dla specyfiki tego rodzaju działalności.

Podczas szkolenia eksperci PAIH i KUKE przekażą praktyczną wiedzę dotyczącą sposobów wejścia, prowadzenia działalności na rynkach zagranicznych oraz zabezpieczania ryzyka związanego z ekspansją zagraniczną. W tym celu przygotowali sporą dawkę informacji, dzięki którym będzie można odpowiednio przygotować się do podbojów rynków zagranicznych, i które to mogą przynieść spore korzyści dla firmy, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnego poziomu ryzyka handlowego.

Podczas spotkania, poruszone zostaną między innymi kwestie dotyczące:

  • możliwości wsparcia i współpracy z PAIH,
  • przygotowania indywidualnej strategii eksportowej,
  • strategii rozwoju działalności na rynkach zagranicznych,
  • analizy różnych modeli internacjonalizacji działalności,
  • omówienia możliwych zagrożeń i ryzyka w działalności eksportowej,
  • sposobów zabezpieczania ryzyka w handlu zagranicznym.


Szkolenie poprowadzą:

  • Barbara Kamińska-Szuba, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Austrii,
  • Wojciech Nowicki, Starszy Konsultant, Centrum Obsługi Przedsiębiorstw, PAIH,
  • Maria Fliśnik, Menedżer Regionu, KUKE.


Webinarium odbędzie się 20 maja o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.
Liczba miejsc ograniczona.

Zapisz się już dziś!

 

źródło: https://www.paih.gov.pl/20210520/webinarium_abc_eksportu_internacjonalizacja#