Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Relacja z targów „Annual Investment Meeting” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

7 minut czytania.

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2019 r. delegacja Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. brała udział w Annual Investment Meeting 2019 w Dubaju (AIM), jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych bezpośrednim inwestycjom zagranicznym (BIZ).

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji AIM było „Mapowanie przyszłości bezpośrednich inwestycji zagranicznych: wzbogacanie gospodarek światowych poprzez globalizację cyfrową”.

Brało w niej udział 4 prezydentów, 1 wiceprezydent i 40 ministrów, w tym Evo Morales, prezydent Boliwii; MuhammaduBuhari, prezydent Nigerii; RustamMinnichanow, prezydent Tatarstanu; Ramzan Kadyrow, prezydent Republiki Czeczeńskiej. W dodatku, ponad 20 000 liderów korporacyjnych, decydentów, biznesmenów, inwestorów regionalnych i międzynarodowych, przedsiębiorców, czołowych naukowców, ekspertów i innych interesariuszy z ponad 140 krajów. Dodatkowo 60 urzędników wysokiego szczebla oraz ponad 1000 ekspertów FDI, przedstawicieli Izb Przemysłowo-Handlowych i rad biznesowych. Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. dysponowała stoiskiem targowym w międzynarodowej części wystawowej. Przedstawiciele spółki prezentowali odwiedzającym targi oraz podczas bezpośrednich spotkań B2B informacje na temat projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”, oferty inwestycyjnej Krakowa oraz potencjału gospodarczego województwa małopolskiego. Spotkania przedstawicieli Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. z potencjalnymi partnerami i klientami biznesowymi dla małopolskich MŚP w sprawie możliwości pozyskiwania inwestorów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i innych państw tego regionu można ocenić optymistycznie. Rozmowy z SharjahAsset Management, firmą nadzorowaną przez władze emiratu Sharjah, pokazały otwartość na inwestycje w Polsce. Równie interesujące były rozmowy z Dubai Investment Park, Al Ahli Holding Group, a także z przedstawicielami prywatnego biura J.W. Szejka Tahnoon Bin Saeed Bin Tahnoon Al Nahyan. Osobista wizyta na stoisku Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. członka rodziny panującej w Arabii Saudyjskiej J.W. Abdulaziz bin Faisal Al Saud oraz rozmowa dotycząca potencjału gospodarczego Małopolski i jego stolicy – Krakowa, a także samego projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” była bardzo ważnym elementem naszej obecności na AIM. Książę Abdulaziz bin Faisal Al Saud zainteresował się projektem i zadeklarował przyjazd do Nowej Huty. Obecność Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. na AIM była bardzo potrzebna, co udowadniają przeprowadzone, obiecujące spotkania. Należy podkreślić, iż w celu skutecznego kontynuowania rozmów oraz działań promocyjnych o charakterze inwestycyjnym oraz działań promocyjnych małopolskich przedsiębiorstw na rynku ZEA, wskazane jest utrzymanie nawiązanych kontaktów biznesowych. Udział w AIM Dubai 2019 współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Krakow Metropolitan Area for Business” (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), realizowanego przez Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. w partnerstwie z Gminą Miejską Kraków, Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska i Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie.


Źródło: https://knhp.com.pl/aktualnosci/szczegoly/99,3-annual-investment-meeting-dubaj-2019