Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Spotkania online z firmami sektora owoców i warzyw z RPA!

4 minuty czytania.

Działasz w sektorze świeżych owoców i warzyw i szukasz partnerów biznesowych? Weź udział w wirtualnych spotkaniach B2B z przedstawicielami firm południowoafrykańskich.

Krajowa Izba Gospodarcza oraz WESGRO – Cape Town & Western Cape Torurism, Trade & Ivestment Agency, we współpracy z Ambasadą RPA w Polsce, Forum Eksporterów Świeżych Produktów z Western Cape zapraszają do udziału w webinarium biznesowym i wirtualnych spotkaniach B2B z udziałem przedstawicieli firm południowoafrykańskich z Kapsztadu i Prowincji Zachodniego Przylądka reprezentujących sektor świeżych owoców i warzyw.

Wirtualne spotkania B2B planowane są w dniu 29 października 2020 i poprzedzone zostaną webinarium, na którym poruszone zostaną kluczowe tematy dotyczące biznesowymi relacji i wymiany handlowej między Polską a Prowincją Western Cape.

Spotkania skierowane są przede wszystkim do importerów, detalistów, hurtowników, dystrybutorów, agentów i kupców świeżych owoców i warzyw zainteresowanych udziałem w indywidualnych spotkaniach online z firmami z  RPA.

Warto pamiętać, że Republika Południowej Afryki stanowi największą gospodarkę na kontynencie afrykańskim. RPA jest drugim co do wielkości eksporterem owoców cytrusowych. Świeże owoce stanowią około 35% eksportu produktów rolnych z RPA. Oprócz cytrusów, eksport obejmuje m.in. owoce pestkowe, winogrona stołowe, owoce subtropikalne (awokado, liczi, mango, ananas, papaja) i owoce egzotyczne (melony, figi, granaty i inne) eksportowane do ponad 100 krajów. Głównymi importerami owoców cytrusowych z Południowej Afryki jest Holandia, Wielka Brytania, Rosja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Chiny. Specjalność  eksportową RPA stanowią także warzywa (m.in. bataty, dynia piżmowa, orzech szary).

Lista firm południowoafrykańskich biorących udział w spotkaniach B2B, z Prowincji Western Cape i Cape Town oraz formularz rejestracyjny na wydarzenie znajdują się tutaj.

 

źródło: https://kig.pl/misja-z-cape-town-western-cape-virtual-fresh-produce-b2b-mission-to-poland-29-10-2020-r/