Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Tydzień z małopolskimi urzędami pracy” w MK

5 minut czytania.

Ze względu na stan epidemii, wydarzenia w ramach trwającego do 29 stycznia „Tygodnia z małopolskimi urzędami pracy” zaplanowano głównie w formule on-line i konsultacji telefonicznych. Koordynatorem akcji jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, który dla zainteresowanych przygotował m.in. spotkania z doradcami zawodowymi w ramach projektów „Kierunek kariera” i „Kierunek kariera zawodowa”, badania predyspozycji i preferencji zawodowych oraz kompetencji, a także konsultacje dla osób powracających z zagranicy. Zaplanowano również konsultacje dla firm i instytucji zainteresowanych posiadaniem znaku jakości MSUES. W artykule staraliśmy się pokazać wszystkie wydarzenia, które planowane są przez jednostki, działające na terenie Metropolii Krakowskiej.

Bogatą i różnorodną ofertę, zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy, planujących działalność gospodarczą, chcących skorzystać ze szkoleń, w tym z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, przygotował Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Oto one:

Kompetencje i zainteresowania zawodowe – jak najlepiej zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą?

Projekty unijne – dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Tarcza Antykryzysowa – z jakich form wsparcia wciąż mogą skorzystać przedsiębiorcy?

Spotkanie informacyjne dot. Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Więcej na stronie internetowej Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

 

Z kolei Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego przygotował wydarzenia za pomocą internetowej platformy ZOOM. Są one skierowane zarówno do osób, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej jak i osób dopiero zaczynających przygodę z rynkiem pracy:

„Młodość i co dalej?”- 26.10.2021 r. godz. 10:00-12:00

  • przegląd form aktywizacji dostępnych w urzędzie pracy (staże, szkolenia, studia podyplomowe, subsydiowane zatrudnienie, dotacje, itp.),

  • spotkanie dla osób do 30 roku życia,

  • rejestracja: e-mail:rliwosz@uppk.pl

„Moja firma – droga do sukcesu”- 28.01.2021 r. godz. 10:00-12:00

  • warsztat dla osób planujących własną działalność gospodarczą.

  • rejestracja: e-mail:jgil@uppk.pl

Wszystkie wydarzenia przewidziane w ramach Tygodnia z małopolskimi urzędami pracy można zobaczyć tutaj.

 

źródło: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie