Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Umowa na realizację kolejnego zadania w ramach KMA4Business!

4 minuty czytania.

1 września br. podpisana została w ramach KMA4Business umowa z firmą GoGlobal Group Mariusz Stryżko. Umowa to wynik zamówienia publicznego przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Metropolia Krakowska.

Czego dotyczy umowa?

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie badania porównującego obszar Metropolii Krakowskiej z innymi siedmioma obszarami metropolitalnymi. W wyniku przeprowadzonej analizy Wykonawca ma wypracować model rozwoju gospodarczego Metropolii Krakowskiej.

Ile potrwa wykonanie umowy?

Wykonawca powinien przedstawić produkt końcowy w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy. Tak więc raport z badania będzie gotowy już na początku maja przyszłego roku.

Jaki jest cel sporządzenia raportu?

Celem zamówienia publicznego jest porównanie potencjału gospodarczego Metropolii Krakowskiej z innymi porównywalnymi obszarami metropolitalnymi oraz stworzenie modelu rozwoju gospodarczego Metropolii Krakowskiej w oparciu o twórczą adaptację najlepszych rozwiązań funkcjonujących na innych obszarach metropolitalnych, wraz ze szczegółowym planem ich wdrożenia, w kontekście tworzenia zintegrowanego systemu informacji o ofercie inwestycyjnej w regionie oraz diagnozy atrakcyjności inwestycyjnej regionu i zbadania zamierzeń inwestycyjnych firm oraz twórczego adaptowania najlepszych praktyk.

Jak będzie przebiegało tworzenie raportu?

Wykonawca w ramach prac nad zamówieniem będzie korzystał zarówno z metod i technik ilościowych jak i jakościowych. Produkt końcowy będzie wynikiem m.in. analizy danych źródłowych (tzw. desk research), ponad 100 pogłębionych wywiadów indywidualnych z ekspertami, przedsiębiorcami, przedstawicielami obszarów metropolitalnych, analizy SWOT, PEST czy case studies. Tak szeroki wachlarz narzędzi pozwoli na kompleksowe pogłębienie tematu.

Co zyskamy dzięki przeprowadzeniu badania?

Raport ma nam dać odpowiedź na pytania w jakim miejscu aktualnie jesteśmy na tle innych Metropolii oraz co zrobić żeby być najlepszym. Wskazane w raporcie rekomendacje mają nam dać jasne wskazówki co możemy poprawić i jak możemy to zrobić. Raport ma być ramowym planem działania na najbliższe 10 lat.