Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Webinar: sektor kosmetyczny w Austrii

4 minuty czytania.
Austria to kraj, w którym konsumentów cechuje bardzo duża siła nabywcza towarów i usług, duży poziom świadomości, a także wysokie wymagania jakościowe. Takie zachowania konsumenckie można obserwować również w obszarze dbania o higienę osobistą i zachowanie atrakcyjnego wyglądu.

Według statystyk prawie wszystkie austriackie gospodarstwa domowe kupują kosmetyki i produkty do higieny osobistej średnio 26 razy w roku. W sumie w 2019 roku prywatne austriackie gospodarstwo domowe wydało średnio około 230 EUR na kosmetyki i środki higieny osobistej. Rynek ten jest wart około 850 milionów EUR.

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne, które kupuje prawie połowa wszystkich austriackich gospodarstw domowych co najmniej raz w roku. Stanowi to potencjał do wykorzystania dla polskich producentów kosmetyków, którzy coraz częściej oferują tego typu innowacyjne produkty.

W 2019 roku polski eksport kosmetyków do Austrii był ponad dwa razy większy od importu i wyniósł ponad 87 mln PLN. Te dane wyraźnie pokazują, że polskie kosmetyki mają realną szansę podbić serca austriackich konsumentów.

Co zyskasz biorąc udział w szkoleniu?

Podczas webinarium poznasz:

  • charakterystykę sektora kosmetycznego w Austrii,
  • gamę produktów, po jakie najchętniej sięgają konsumenci,
  • kanały dystrybucji i sprzedaży produktów kosmetycznych,
  • sposoby na skuteczne nawiązywanie kontaktów z partnerami handlowymi.


Kiedy odbędzie się szkolenie i jak się na nie zarejestrować?

 
Webinarium odbędzie się 25 marca o godz. 11:00 i będzie prowadzone w języku polskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.
Liczba miejsc ograniczona.
 
Szkolenie poprowadzą:
  • Barbara Kamińska-Szuba, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Wiedniu,
  • Mateusz Mazur, Konsultant, Centrum Eksportu, Region Europa, PAIH.



Zapisz się już dziś!

 

źródło: https://www.paih.gov.pl/20210325/webinarium_sektor_kosmetyczny_austria