Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Weź udział w Europejskim Kongresie Samorządów online

4 minuty czytania.

W imieniu Fundacji Instytut Studiów Wschodnich Centrum Business in Małopolska zaprasza do udziału w Europejskim Kongresie Samorządów Online, który odbędzie się na platformie zoom w dniach 8-9 grudnia 2020 r. Wydarzenie to stanowi wstęp do dyskusji, które odbędą się podczas VI Europejskiego Kongresu Samorządów, który w związku z sytuacją epidemiologiczną planowany jest na termin 10-11 maja 2021 w Karpaczu.

W panelach, warsztatach oraz rozmowach, organizatorzy razem z zaproszonymi panelistami będą starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak w ciężkim okresie wesprzeć polską gospodarkę, wzmocnić lokalny biznes oraz ożywić współpracę międzyregionalną.

 

Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekają dwa bloki programowe:

  • We wtorek 8 grudnia zostaną poruszone zagadnienia związane z rolą administracji publicznej we wsparciu polskich eksporterów, wykorzystaniem potencjału inwestycyjnego miast i regionów oraz – w ramach forum polsko-czeskiego – współpracą transgraniczną obu państw.
  • W środę 9 grudnia zaproszeni goście wezmą udział w dyskusji o roli regionów wschodnioeuropejskich w budowaniu regionalnych partnerstw, wpływie epidemii na realizację wizji Smart City oraz konkurencyjności lokalnych biznesów względem wielkich korporacji

Planowane są także spotkania z laureatami Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego, rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz warsztaty.

Szczegółowy program wydarzenia oraz link do rejestracji znajdują się tutaj.

Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polski Fundusz Rozwoju oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

 

źródło: Centrum Business in Małopolska