Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Zostań dostawcą NATO! Webinarium 12 stycznia 2021 r.

5 minut czytania.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, UN Global Compact Network Poland oraz Polityką Insight zapraszają na kolejne webinarium z cyklu pt.: „Zamówienia międzynarodowe – szansa na rozszerzenie działalności biznesowej polskich firm”. Tematyka najbliższego webinarium, które odbędzie się 12 stycznia 2021 w godz. 11:00 – 14:00, będzie poświęcona zamówieniom NATO.

NATO, to wiele rodzajów wojsk, agencji i baz wojskowych, których zakupy dotyczą zarówno przedsięwzięć związanych z rozbudową, modernizacją i remontami infrastruktury wojskowej, jak i towarów i usług codziennego użytku np. żywności. Uczestnicy webinarium zapoznają się z możliwościami współpracy i zasadami udzielania zamówień przez Agencję Komunikacji i Informacji NATO – NCIA oraz Agencję Wsparcia i Zakupów NATO – NSPA. Zapraszamy!

Uwaga: Rejestracja uczestników prowadzona jest tylko do jutra, tj. do 8 stycznia 2021 r. do godz. 12:00.

 

Zarejestrować można się tutaj.

 

Agenda webinarium

Wprowadzenie (15 min)

 • Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
 • Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej MRPiT
 • Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
 • UN Global Compact Network Poland

Część I szkolenia (1 h)

 1. NCIA i rola polskiego eksperta technicznego - POL NATEX - Płk Przemysław Michalak – Polish Delegation to NATO.
 2. Informacja o możliwości współpracy w zakresie innowacyjnych pomysłów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz zasady współpracy i wyboru ofert stosowane przez NCIA - Pani Agata Szydełko – zastępca dyrektora, Departament Zamówień NCIA.
 3. Pytania i odpowiedzi dot. współpracy z NCIA.

Część II szkolenia (1 h)

 1. NSPA i rola polskiego oficera łącznikowego - Ppłk Piotr Sitarz - Head, Polish Liaison Office to NSPO/ NSPA.
 2. Rejestracji firm z bazie danych NSPA oraz zasady obowiązujące przy udzielaniu zamówień - Przedstawiciel NSPA (prezentacja w języku angielskim).
 3. Pytania i odpowiedzi dot. współpracy z NSPA.

Część III – PARP i Polityka Insight (30 min)

 1. Wsparcie przedsiębiorców w dostępie do zamówień organizacji międzynarodowych oferowane przez PARP – Agata Kudelska, Departament Wsparcia Przedsiębiorczości, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. (20 min)
 2. Jak przygotować firmę do współpracy z NATO? Na podstawie przygotowanego na zamówienie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii raportu pt. Jak ubiegać się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych? 15 historii sukcesu polskich firm – Monika Helak, Polityka Insight. (10 min)

Część IV – zakończenie webinarium

 

źródło: Polski Fundusz Rozwoju