Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Webinar: Transakcje handlowe na rynku francuskim B2B

7 minut czytania.

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Transakcje handlowe na rynku francuskim B2B: informacje rynkowe, aspekty biznesowe i ryzyka prawne”, który odbędzie się w dniu 19 marca 2021 r. w godz. 10.00 -13.00.

Do kogo kierowane jest zaproszenie?

Zaproszenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących lub planujących rozpocząć współpracę gospodarczą z parterami gospodarczymi z Francji; w szczególności do managerów sprzedaży i handlowców odpowiadających za rozwój rynku i kontakty handlowe z partnerami zagranicznymi, oraz do działów prawnych.

Jaki jest cel spotkania?

Celem webinaru jest zapoznanie uczestników z praktycznymi informacjami dotyczącymi możliwości rozwoju swojej działalności handlowej i współpracy z francuskimi firmami.

Podczas webinaru przedstawiony zostanie szereg zagadnień, które należy wziąć pod uwagę przy organizacji sprzedaży zagranicznej. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak zidentyfikować i ograniczać potencjalne obszary ryzyka transakcyjnego i prawnego w systemie sprzedaży i świadczenia usług na rynku francuskim.

Omówione zostaną różnice między umowami o świadczenie usług i umowami sprzedaży (towary czy usługi?), ich kluczowe elementy; weryfikacja kontrahentów; zasady realizacji usług i delegowania pracowników, w tym aspekty formalno-prawne i ubezpieczeniowe.

Ponadto przedstawione zostaną aspekty kulturowe współpracy oraz biznesowe i prawne aspekty prowadzenia negocjacji umów handlowych z francuskimi partnerami, a także informacje rynkowe, w tym kanały sprzedaży.

Kto będzie prelegentem wydarzenia?

Webinar poprowadzi:
Pani Marta Bledniak, L.L.M. - Avocat przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Tuluzie we Francji oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu; właścicielka kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w międzynarodowym obrocie gospodarczym oraz francuskim i europejskim prawie pracy, a w szczególności we wszystkich aspektach prawnych umów podwykonawstwa budowlanego/przemysłowego i delegowania pracowników do Francji.
Pani Agnieszka Bonnefoy – posiada 15-letnie doświadczenie nabyte we Francji w międzynarodowych korporacjach (APERAM stainless steel, ARCELORMITTAL). Jako ekspert handlu zagranicznego, web-marketing i market intelligence - posiada doświadczenie w negocjacji, realizowaniu transakcji międzynarodowych i zarządzaniu ryzykiem na rynkach eksportowych. Specjalizuje się w przemyśle branżowym na rynku francuskim, w odpowiedzi na potrzeby polskich firm, dokonuje analizy rynku, pomaga w nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wspiera rozwój firmy w internacjonalizacji poprzez rozwój sprzedaży eksportowej i promocję kanałami digital.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc. By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się tutaj.
IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.

Program wydarzenia można pobrać tutaj.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12 428 92 63                         
e-mail: szkolenia@iph.krakow.pl

źródło: https://iph.krakow.pl/pl/o-izbie/aktualnosci/1161-webinar-transakcje-handlowe-na-rynku-francuskim-b2b-19-marca.html

To również może Cie zainteresować: